piątek, 8 sierpnia 2014

1. Początki zawsze bywają trudne.

Hej :)
Kilka dni temu dołączyłam do grona włosomaniaczek, ponieważ postanowiłam zrobić coś ze swoimi włosami. Generalnie całe życie wszyscy mówią mi, że mam ładne włosy, ponieważ są długie i gęste (długość 78 cm, grubość kucyka 13 cm), jednak dopiero oglądając blogi włosomaniaczek zobaczyłam co to naprawdę znaczy "ładne włosy" i postanowiłam wziąć się za swoje.
Włosów już od dłuższego czasu nie farbuje, aczkolwiek jakiś czas odchodziłam od swojego ciemnego blondu i wybierałam ciemny brąz, gdy byłam młodsza i miałam głupsze pomysły to również fiolet i czerwień. Kiedyś namiętnie prostowałam włosy, teraz już tego nie robię. Staram się również unikać suszarki. Jednak poza szamponem przez wiele lat nie używałam żadnego produktu regularnie, czasami zdarzyło mi się kupić jakąś odżywkę i ją użyć dwa razy, a potem całkowicie o niej zapomnieć. Teraz zdałam sobie sprawę z niezbyt fajnego stanu moich włosów- generalnie mają one zniszczone końce (tak wiem, muszę iść do fryzjera, ale jestem na etapie godzenia się z tą myślą), włosy również nie są zbyt przyjemne w dotyku, puszą się i są matowe. Pierwsze kilka dni spędziłam szukając przeróżnych informacji na Waszych blogach, forach itd., wydaje mi się, że podstawowe już zyskałam i udałam się na zakupy. Ogólnie mam mega dużą listę rzeczy, które polecacie, ale nie kupiłam wszystkiego, ponieważ ja myję włosy 2/3 razy na tydzień (bardzo wolno się przetłuszczają) i zanim ja jakiś produkt zużyje to trochę czasu minie, więc na chwilę obecną kupiłam tylko kilka podstawowych produktów i zaczęłam pielęgnację.
Bloga założyłam, aby móc obserwować swoje postępy, dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi oraz aby mieć większą motywację do działania przy Waszym wsparciu.
Tak na chwilę obecną wyglądają moje włosy (myte dzień wcześniej), które od lat nie widziały żadnej odżywki, a rzeczy typu maska czy oleje to już w ogóle.
Wiem, że muszę podciąć je o 10 cm, ale aktualnie jestem na etapie godzenia się z tą myślą.Aktualnie jestem w trakcie testowania pierwszych kosmetyków, dlatego niedługo będą recenzje ;)
Pozdrawiam.


2 komentarze:

  1. Ale piękne i gęste włosy, a jakie dłuuugie :) moim zdaniem już są śliczne! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładne,długie i gęste,ale myślę,że podcięte wyglądałyby jeszcze piękniej :)
    Poza tym,jak na nie patrzę widzę podobieństwo do moich,też mam gęste,ale nie aż tak dłuuugie :p

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli chcesz, abym zaczęła obserwować Twojego bloga, dodaj mojego do obserwowanych i daj mi o tym znać w komentarzu! :)